Gry flashcards

 

Gra #1

Dzieci losują kolejno z woreczka karteczkę z pomniejszonym obrazkiem, który znajduje się również na flashcards. Zadanie polega na tym, aby połączyć w pary obrazek wylosowany z woreczka z tym na karcie, która znajduje się gdzieś w sali (na tablicy, szafce, stoliku, itp). Dziecko, które odnajdzie kartę musi podać co się na niej znajduje, np. kolor blau. Jeśli prawidłowo odgadnie nazwę rzeczy z flasha, to wylosowany obrazek wrzuca do paszczy stworka wiedzy ( np. Der kluge Martin). Czasem robimy też wyścigi - dzieci szukają pary obrazka na czas, kto pierwszy znajdzie i poda dobrą nazwę wygrywa. Oczywiście jeśli jakieś dziecko nie odgadnie nazwy swojego obrazka to może spróbować jeszcze raz.

Gra #2

Tym razem wykorzystamy papier do pakowania prezentów, czekoladę (w wersji "Zuckerfrei" może być jakaś gra typu domino, bierki, etc.) oraz oczywiście flashcards. Czekoladę (etc.) zawijamy w papier. Następnie na tak zapakowany prezent kładziemy flascard i znów zawijamy w papier i znów flascard znów papier i tak dalej. Włączamy piosenkę którą nasze dzieci uwielbiają i w trakcie trwania muzyki dzieci podają sobie prezent z ręki do ręki. Po chwili zatrzymujemy muzykę, a dziecko u którego jest prezent rozwija pierwsza warstwę papieru i nazywa w języku obcym obrazek, kolejne dziecko następny obrazek i tak aż do momentu w którym udaje się dotrzeć do czekolady która jest zwieńczeniem zabawy i nagroda za wspólną zabawę dla wszystkich dzieci. Jeśli w pakunku była gra oczywiście pozwalamy dzieciom w nią pograć.

Gra #3

Rozwieszamy flashcards na tablicy, np. Tiere, powtarzamy z dziećmi nazwy zwierząt, po czym przypisujemy po kolei po jednej czynności do każdej karty, np. Loewe = klatschen, Hase = springen itd. aż wyczerpiemy limit kart na tablicy. Po kilkukrotnym powtórzeniu nauczyciel pokazuje czynność, np. klatschen, a dzieci podają nazwę zwierzęcia, któremu została ona przyporządkowana.

Dobrej zabawy!

Ola